
Kommunikasjon = Business
Har du lyst til å med deg kraftfulle tips til kommunikasjon som selger!
Da må du få med deg dette avslutningsarrangement for Gründeruka 2024.
Hør fra erfarne eksperter som Tommy Album Rørvik om konflikthåndtering, Jonatan Bukkøy-Arntzen om å skape oppmerksomhet, og Kristine Harket om effektivt SoMe-innhold. Stian Brekke deler konkrete tips for å håndtere avslag på en måte som kan åpne dører til nye muligheter og resultater. Konferansier Ingeborg Skaalen Berg loser oss igjennom programmet.
Hvor: Øvre Storgate 9, Drammen
Matservering: Maten blir levert av Café Jasmin
Påmeldingsinfo: Påmelding innen 12. november. Arrangementet er gratis. Avmelding etter 12.november eller no show blir belastet med 390 kr eks mva.
Hvordan kommunisere for å løse konflikter, av Tommy Album Rørvik, Law.no
Tommy har omfattende erfaring som advokat og juridisk direktør innen legemiddelindustrien, kjemikalier og finans. Han er en betrodd juridisk rådgiver og strategisk sparringpartner i strengt regulerte bransjer, kjent for sin kommersielle forståelse og evne til å levere pragmatiske løsninger som skaper varig verdi. Tommy har flere ganger blitt anerkjent i The Legal 500 GC Powerlist som en av Norges beste internadvokater.
Tommy har en egen evne til å få parter i en konflikt til å finne løsninger sammen, slik at begge parter føler at de har vunnet. Hvordan gjør han det? Få gode tips og triks til kommunikasjon som du kan bruke i din gründerhverdag.
Hvordan få oppmerksomhet, av Jonatan Bukkøy-Arntzen, Ask og Loke
Ask og Loke drives av Jonatan Bukkøy Arntzen. Han har lang fartstid på Kjøkkenet. (Maaemo ***, Cornelius på Holmen Kjøkkensjef, Oro By Terje Ness *, Onda by Pal & Ness Sous Chef, Palmen Grand Hotell kjøkkensjef, Kreativ catering Kjøkkensjef) Han er også et kjent fjes i media og klarer å få oppmerksomhet på det han driver med. Siste omtale i DT; Jonatan er med i amerikansk TV-program: – Helt riktig at Ask & Loke blir valgt når slike ting skjer.
Jonatan deler sine tanker om hvordan han får oppmerksomhet og gir deg gode tips og triks som du også kan bruke.
Hvordan lage innhold som selger, av Kristine Harket fra Harket Communication
Kristine har lang fartstid innen digital kommunikasjon og markedsføring. Hun elsker å hjelpe små og mellomstore bedrifter å markedsføre seg, og bygge merkevare, på sosiale medier. Kristine har laget MYE (!) innhold for mange spennende og gøye kunder, folk og merkevarer.
Hun vet at det kan være frustrerende med sosiale medier og brenner for å hjelpe deg å gjøre det så enkelt som mulig å lage godt innhold som tiltrekker deg kunder. Og ikke minst, selger. Det er jo derfor vi er på sosiale medier. Kristine deler sin ekspertise og erfaring om hvordan man skaper innhold som virkelig selger.
«Hvordan holde motet oppe når kundene sier nei», av Stian Brekke, sales director Axcator
Møte avslag fra kunder kan være krevende, spesielt når du har investert mye tid og krefter i både arbeid og presentasjon. Her er noen tips for å holde motet oppe og håndtere avslagene på en konstruktiv måte. Kanskje kan det allikevel resultere i både muligheter og resultater?
Konferansier: Ingeborg Skaalen Berg, Rådgiver bærekraft, SpareBank 1 Sør-Norge
Ingeborg Skaalen Berg er samfunnsanalytiker og fagleder for sosial bærekraft i SpareBank 1 Sør-Norge. Ingeborg har en master i samfunnsanalyse, erfaring fra feltarbeid i både Sri Lanka og Indonesia, og er snart sertifisert mangfoldsleder. Med en kombinasjon av skarpe analyser og humor, veksler hun mellom dress på jobb, joggedress på fritiden, og dansegulvet i helgene. Hun inspirerer både i faglige fora og på sosiale medier, der hennes ærlige innlegg om «basic bitch»-status fikk over 87 000 visninger. Etter mange år på farten har hun nå slått seg ned på Steinberg i Drammen, hvor hun fortsetter å utfordre etablerte normer og skape positiv endring.
For mer informasjon, kontakt rådgiver/veileder Lisbeth Torkildsen
lisbeth.torkildsen@grunderboost.no
Telefon: 900 45 128
Se flere spennende kurs og arrangementer i regi av Gründerboost!