Eiere
Samarbeidspartnere
May-Lis er ei dame med mange års erfaring fra yrkeslivet. Hun har arbeidet i barnehage, på sykehjem og i bilbransjen. Fellesnevner er at hun alltid har likt å arbeide med mennesker, og som hun sier
«Jeg har alltid vært nysgjerrig på menneskers adferd, og tanken på å utdanne meg innen relasjoner har alltid ligget der».
Til tross for at hun har hatt ulike jobber gjennom et langt arbeidsliv følte hun seg fanget i tanker som holdt henne tilbake. «Jeg følte meg ikke god nok, at jeg ikke kunne oppnå det jeg ønsket, eller at andres meninger definerte hvem jeg skulle være», forteller hun. «Jeg hadde mye indre stress og uro som ikke ble vist på utsiden»
Med sitt brennende ønske om å hjelpe kvinner og menn som vil ha endring i livene sine, samt sin beslutning om å ta styringen i eget liv, valgte hun i 2017 å starte på utdannelse som coach ved Scala Academy. Her gjennomførte hun alle trinn frem til NLP Coach. I tillegg er hun uteksaminert fra Hypnoseakademiet og har spesialkurs innen vekt og røyke/snusslutt.
Utdannelsen tok hun samtidig som hun var i full jobb.
«Det var i utgangspunktet ikke meningen å drive helt for meg selv, jeg hadde planer om en fast jobb på deltid», forteller May-Lis.
Da det i 2019 ble nedbemanning på arbeidsplassen åpnet det seg en mulighet for å jobbe som coach ved siden av. Nå arbeider hun som coach/konsulent full tid. «Jeg har ikke angret en dag siden», sier hun. I tillegg til å coache kunder 1:1, har hun i dag et samarbeid med en annen bedrift. Her bidrar hun inn med tekster/kursinnhold i tillegg til å være kursleder.
«Dette gir meg en unik mulighet til å bruke mine egenskaper på en god måte med tanke på å være kreativ samtidig som jeg har gode samtaler med kunder», forteller May-Lis.
Gründerboost: May-Lis tok selv kontakt med Gründerboost for et intervju etter at hun hadde vært på kurs hos oss. I tillegg til kurs i Facebook annonsering har hun deltatt på kurs i SOME. «Gründerboost gir meg en unik tilgang til nettverk som er viktig for en gründer som trenger å knytte kontakter», sier hun. «Det er mye god læring i å møte andre og lytte til deres erfaringer, samt bli inspirert» Det neste hun ønsker mer kompetanse på er salg og markedsføring.
Hvorfor gründer: Følelsen av å ikke passe inn i A4 formen har alltid ligget der. Etter hvert som tiden gikk, ble hun tryggere på seg selv og ønsket å skape noe eget. «I dag er det ikke en 8-16 jobb, men det er godt å kunne styre dagene selv», sier hun. «Har nok alltid hatt et ønske om å kunne hjelpe andre til økt selvfølelse, bli bedre til å takle stress og bekymringer og generelt ta bedre vare på helsa» Dette har jeg muligheten til i dag. «Jeg elsker å lage meditasjoner og har solgt lydfiler til en bedrift som bruker det til sine kunder», forteller May-Lis. «Jeg digger hypnose, NLP, EFT og Havening som er kraftfulle verktøy jeg bruker på meg selv og på mine kunder»
Mine beste tips til andre gründere : Våg å gå utenfor komfortsonen og tør å gå for det du ønsker. Søk inspirasjon hos andre, men finn din indre motivasjon. For å skape det livet du ønsker deg krever det mot til å bryte gamle mønstre/vaner som har satt seg dypt i oss. Likevel er det fullt mulig og ofte helt nødvendig, for å skape den utviklingen du lengter etter. Har du en drøm om å gjøre noe – gjør det og la det stå til. Hva er det verste som kan skje? Hva om du sitter der som en gammel dame/mann og ikke fulgte drømmen din? Endring er enklere enn du tror, når du først har bestemt deg for å ta tak og vet hvordan du skal gjøre det. Vær autentisk, ekte, hel ved og jobb fra hjertet ditt og du vil tiltrekke deg de rette folkene. Våg å gjøre feil, alt er læring.
Du kan lese mer om May-Lis her:
Gründerboost er en gratis tjeneste til deg som har et ønske om, eller er i startfasen med, å etablere egen bedrift. Hos oss får du en til en veiledning, kunnskapstilførsel og møter mange andre med ønske om egen virksomhet.
Tilbudet er til deg som bor eller ønsker å starte virksomhet i kommunene Drammen, Lier og Øvre Eiker. Det er også disse kommunene og Buskerud fylkeskommune som finansierer tjenesten.
28.02.25
Tekst: Trine Jansen